Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

Zapraszamy uczniów klas I- III do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II - Przyjacielem przyrody”.  Zadaniem Uczestnika Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej zamiłowanie Jana Pawła II do ojczystej przyrody.

Rok 2020 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Jana Pawła II. W maju przypada 100. rocznica Jego urodzin. Karol Wojtyła był miłośnikiem ojczystej ziemi i przyrody. Spotykał się z nią i podziwiał jej piękno, uwielbiał wędrówki górskie i kajakowe, jeździł na nartach. Już w dzieciństwie krajobraz Beskidów kształtował wrażliwość na przyrodę przyszłego papieża. Później, w młodości, pod opieką ojca doświadczał radości i zachwytu w wychodzeniu na szczyty górskie, poznawał przyjemność wysiłku fizycznego i uczucia zmęczenia w wędrowaniu. W latach pracy jako duszpasterz, losy zaprowadziły Go w inne polskie regiony geograficzne: krainy jezior, wzgórz i innych gór. Jan Paweł II nie krył swojej miłości do ojczyzny i często dawał temu wyraz:

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku.

Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!”

/Papieskie eko – przesłanie do Polaków, Liturgia Słowa – Zamość 1999r./

 

Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I – III

„Jan Paweł II - Przyjacielem przyrody”

 

 1. Cele konkursu:

Przybliżenie Postaci Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy urodzin.

Pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym.

Upowszechnianie myśli i nauk Jana Pawła II dotyczących przyrody i piękna ojczystej ziemi.

Rozwijanie inwencji twórczej oraz kreatywności dzieci, kształtowanie wrażliwości artystycznej i estetycznej.

 1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Gorlicach.
 2. Osoba upoważniona do udzielania informacji na temat Konkursu: Pani Renata Foryś tel. 667421743, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Gorlicach.
 4. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.
 5. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.) w formacie A4 lub A3.
 6. Udział w Konkursie jest dobrowolny.
 7. Uczestnik Konkursu zobowiązany jest sfotografować gotową pracę, dołączyć imię, nazwisko, klasę i wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11 maja.
 8. Komisja Konkursowa, powołana przez Organizatora, rozstrzygnie Konkurs, wyłaniając laureatów i przyznając wyróżnienia.
 9. Kryteria oceny ustalone zostają w następujący sposób:

trafność doboru tematu pracy,

samodzielność i jakość wykonania,

oryginalność,

stopień trudności wykonania.

 1. W Konkursie wyłonionych zostanie 3 laureatów i przyznane zostaną 3 wyróżnienia.
 2. Lista nagrodzonych osób oraz nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Gorlicach w dniu 18 maja.

Renata Foryś

Copyright © 2023 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.