Powrót

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rok szkolny 2019/2020

Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

      W dniu 1 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się impreza związana z dniem dziecka – świętowaliśmy Szkolny Dzień Sportu. Na samym początku na małej sali gimnastycznej odbyła się ciekawa i pouczająca prezentacja o używkach, stworzona przez uczniów drugich klas gimnazjum. 

     Później odbyły się: turniej w piłkę nożną chłopców i zawody w unihokeja dziewcząt. Gra była zacięta, dostarczyła wielu emocji, zarówno zawodnikom jak  i kibicom. W unihokeju zwyciężyły dziewczyny z klasy IIB, 2 miejsce zajęły dziewczyny z klasy IIA, natomiast 3 miejsce dziewczyny z klasy IA. W piłce nożnej zwyciężyli, po rzutach karnych, chłopcy z IIB, 2 miejsce przypadło klasie IA, zaś 3 miejsce chłopcom z klasy IIIB. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkie mecze przebiegły w miłej, sportowej atmosferze.

 

   Organizatorem imprezy był pan Daniel Ignar wraz z uczniami z klasy II gimnazjum, tworzącymi rozgrywki sportowe w ramach projektu gimnazjalnego.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

W dniu 1.06.2015 na Sali gimnastycznej w Gimnazjum nr1 został zorganizowany Dzień Sportu Szkolnego. Był to projekt uczniów z klasy 2a,2b i 3 c. W ramach imprezy były rozgrywane mecze w piłkę nożną. Brały w nich udział klasy: Ia, Ib, IIa/b, IIIa oraz IIIb. Podczas poniedziałkowego zdarzenia odbyło się sześć meczy. Pierwsza rywalizacja była pomiędzy klasą Ia , a klasą Ib - mecz zakończył się zwycięstwem Ia wynikiem 2-0,a gole zostały strzelone przez Oskara Woźniaka i Damiana Sarneckiego. Drugi mecz wygrała klasa IIIa 1-0 przeciwko klasie IIIb , a bramkę zdobył Kamil Brzozowski. Trzeci z meczy został zakończony zwycięstwem klasy IIb, która połączyła siły z klasą IIa. Wynik meczu ustalił Jan Grzegorzek zdobywając tylko jednego gola. W czwartym meczu padło najwięcej goli. Dwa celne, skuteczne strzały oddała klasa Ib, których zdobywcami byli Bartosz Piechnik oraz Kamil Kędzior. Przeciwko nim grała klasa IIb/ a w której gola zdobył Hubert Augustyn. Piąty z meczy był o zajęcie pierwszego miejsca w turnieju. Odbył się po między klasą Ia a Ib. Zwycięzcą została klasa A która wygrała dzięki golom Amadeusza Góraka oraz Oskara Woźniaka.

Szóstym a zarazem ostatnim meczem podczas Dnia Dziecka był mecz o trzecie miejsce. Walkę o nie stoczyła klasa IIIa przeciwko klasie  IIa /b. Zwycięstwo wraz z zajęciem miejsca na podium zapewnił klasie IIIa Kamil Brzozowski. Podsumowując całe zdarzenie:

 

Czytaj więcej...

W dniu 22 kwietnia br. uczniowie klasy 2a biorący udział w projekcie edukacyjnym zorganizowali grę miejską pt.: „Śladami Jedynki – śladami historii miasta”.

Gra miała na celu przybliżenie w atrakcyjnej formie historii naszej szkoły która nierozerwalnie łączy się z historią Gorlic.

W trakcie gry uczniowie przemieszczali z mapą się po centrum miasta szukając zaznaczonym miejsc i rozwiązując zadania. Cała zabawa odbyła się w miłej atmosferze, a najlepsi spośród uczestników zyskali cenne nagrody ;-)

   

PREZENTACJA

Chcemy przedstawić wam nasz projekt pod hasłem

„Czy znasz różnorodność biologiczną”.

 

Projekt odbył się 20 maja na małej sali gimnastycznej. W pierwszej części przedstawiłyśmy  ciekawostki przyrodnicze. W drugiej części odbył się konkurs „Awantura o szóstkę” przygotowany dla uczniów klas pierwszych gimnazjalnych.

Uczniowie współdziałając w zespole, prezentowali swoją wiedzę i umiejętności. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu klasowego były oceny celujące  z biologii .

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2023 Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach Rights Reserved.